Turkish Embassy in Skopje

Speeches

Sayın Büyükelçi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Münasebetiyle Yaptıkları Konuşma, 29.10.2014

SAYGIDEĞER VATANDAŞLARIM, SOYDAŞLARIMIZ VE MUHTEREM KONUKLAR,
CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 91. YILDÖNÜMÜ VESİLESİYLE DÜZENLENEN DAVETİMİZE HEPİNİZ HOŞGELDİNİZ.
ÜLKEMİZ VE MAKEDONYA CUMHURİYETİ ARASINDAKİ MEVCUT İYİ İLİŞKİLERİN VE ÇEŞİTLİ ALANLARA YAYILAN KAPSAMLI İŞBİRLİĞİMİZİN HER GEÇEN YIL DAHA DA GELİŞTİĞİNİ BÜYÜK BİR MEMNUNİYETLE MÜŞAHEDE EDİYORUZ. ÜLKELERİMİZ ARASINDAKİ SİYASİ, EKONOMİK, KÜLTÜREL İLİŞKİLERİN ULAŞTIĞI İLERİ SEVİYEDE KUŞKUSUZ MAKEDONYA’DA YAŞAYAN SİZ VATANDAŞ VE SOYDAŞLARIMIZIN ÇOK BÜYÜK PAYI BULUNMAKTADIR.
BU ÇERÇEVEDE, SİZLERE TÜRKİYE-MAKEDONYA İLİŞKİLERİNE YAPTIKLARI DEĞERLİ KATKILAR İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİZİ BİR KEZ DAHA İFADE EDİYORUM. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ŞİMDİYE KADAR OLDUĞU GİBİ GELECEK DÖNEMDE DE SİZLERE VE DOST MAKEDONYA DEVLETİ’NE İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA HAZIR OLDUĞUNU AYRICA VURGULAMAK İSTİYORUM.
BU VESİLEYLE, CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE O'NUN SİLAH ARKADAŞLARINI MİNNETLE YAD EDİYORUM. AYRICA, TÜM AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ BİR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE DERİN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.
SÖZLERİME SON VERİRKEN, ŞAHSIM VE BÜYÜKELÇİLİĞİMİZ PERSONELİ ADINA CUMHURİYET BAYRAMINIZI BİR KEZ DAHA İÇTENLİKLE KUTLUYOR, HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM.
TEŞEKKÜR EDERİM.
THANK YOU FOR YOUR PATIENCE.
BLAGODARAM MNOGU.