Turkish Embassy in Skopje

Speeches

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesiyle Manastır Askeri İdadisindeki Anı Odası şeref defterine yazılan metin, 10.11.2008

Bugün, ulusumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 70. ölüm yıldönümünde anmak ve onun düşüncelerini ve kişiliğinin gelişiminde çok önemli bir yer tutan Manastır Askeri İdadisi’nin Manastır Fahri Konsolosumuz Sayın Aydoğan Ademoğlu tarafından yaptırılan bahçe duvarlarının ve çevre düzenlemelerinin açılışı münasebetiyle, dost Makedonya Cumhuriyeti’nin Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Manastır Belediye Başkanı ve diğer önemli Makedonyalı temsilcilerle birlikte, kalabalık bir soydaş topluluğu, vatandaşlarımız, öğrenciler ve basın mensuplarının katıldığı bir tören düzenledik.

Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığımızı, Türkiye Cumhuriyeti’nin onun çizdiği yoldan en ileri uygarlıklar arasına gireceğine olan sarsılmaz inancımızı bir kere daha yineledik.

Büyük önder ve kurtarıcımıza biz yeni nesillere emanet ettiği eserini koruma ve daha da ilerilere taşıma sözü veriyoruz. Saygılarımla.