Turkish Embassy in Skopje

Speeches

Sayın Büyükelçi'nin Makedon-Türk Kültür Buluşma Gecesi Münasebetiyle Yaptıkları Konuşma, 26.11.2013

MAKEDONYA CUMHURİYETİ KÜLTÜR BAKAN VEKİLİ SAYIN DRAGAN NEDELYKOVİÇ,
ÜSKÜP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI SAYIN KOCE TRAYANOVSKİ,
MAKEDONYA ZANAATÇILAR ODASI BAŞKANI SAYIN NİKOLA PETROV,
YUNUS EMRE TÜRK KÜLTÜR MERKEZİ YÖNETİCİ VE MENSUPLARI,
TÜM KIYMETLİ SANATSEVERLER,
DEĞERLİ KONUKLAR,
BASININ GÜZİDE TEMSİLCİLERİ,
HANIMEFENDİLER, BEYEFENDİLER,


ÖNCELİKLE, “MAKEDON – TÜRK KÜLTÜR BULUŞMASI” PROGRAMINDA OLMAKTAN DUYDUĞUM MEMNUNİYETİ İFADE EDİYOR, BEN DE HEPİNİZE HOŞ GELDİNİZ DİYEREK, GÜZEL BİR AKŞAM GEÇİRMENİZİ DİLİYORUM.

İKİ DOST VE KARDEŞ ÜLKE OLAN TÜRKİYE VE MAKEDONYA’YI BİRBİRİNE BAĞLAYAN BİRÇOK UNSURUN BU ETKİNLİKTE BİR ARAYA GELMİŞ OLMASI AYRICA ÖNEMLİ. ETKİNLİĞİN TÜRK ÇARŞISI’NIN İÇİNDE BU TARİHİ MEKANDA DÜZENLENİYOR OLMASI ORTAK TARİHİMİZİ, DEĞERLİ ZANAATKAR VE SANATÇILARIN MAHARETLERİNİ SERGİLEYECEKLERİ PROGRAMLAR İSE ORTAK KÜLTÜR VE SANATIMIZI EN GÜZEL ŞEKİLDE YANSITACAKTIR. AYRICA ORTAK MUTFAĞIMIZ DA BU AKŞAM BURADADIR.

BU İTİBARLA, TÜRKİYE İLE MAKEDONYA ARASINDAKİ SIKI DOSTLUK BAĞLARINI BÖYLESİNE GÜZEL BİR VESİLE İLE, HERKESE HATIRLATACAK OLAN BU ETKİNLİĞİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE EMEĞİ GEÇEN BAŞTA YUNUS EMRE TÜRK KÜLTÜR MERKEZİMİZİN DEĞERLİ ÇALIŞANLARI VE MAKEDONYA ZANAATÇILAR ODASINA, MAKEDONYA CUMHURİYETİ KÜLTÜR BAKANLIĞI’NA, ÜSKÜP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE, YENİ YOL KÜLTÜR GÜZEL SANATLAR DERNEĞİ’NE, SANATÇLARA, SPONSOR FİRMALARA ŞÜKRANLARIMI SUNUYOR, HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİLERİMLE SELAMLIYORUM.